Aktuality

Plánovaný výpadek

23.03.2011

Dovolujeme si upozornit všechny návštěvníky stránek, že v sobotu, dne 26.3.2011 budou z důvodů technické údržby hardwaru nedostupné všechny internetové aplikace (ActaPublica.eu, web MZA, Indikační skici online). Výpadek bude od 9.00 do odpoledních hodin. Omlouváme se za možné komplikace a děkujeme za pochopeníNové matriky MZA v Brně

22.03.2011

Přidány matriky okr. Kroměříž, původci: Hulín, Chropyně, Jestřabice, Koryčany, Kostelec u Holešova, Kroměříž - sv. Mořic, Kroměříž - Panny Marie, Kurovice, Kvasice, Kyselovice, Litenčice, Loukov, Ludslavice, Morkovice, Pačlavice, Počenice, Podhradní Lhota, Pravčice, Prusinovice, Rataje, Roštín, Rusava, Rymice, Sřílky, Těšnovice.Nedostupnost aplikace Acta Publica.

25.02.2011

Dovolujeme si upozornit všechny návštěvníky a badatele těchto stránek, že dne 26.2.2011 od 22:00 hod. do 24:00 hod. z důvodů technické údržby hardwaru našeho poskytovatele internetových služeb budou nedostupné všechny internetové aplikace ActaPublica.eu, web MZA a Indikační skici online.

Omlouváme se za možné komplikace a děkujeme za pochopeníMatriky z ČR na Internetu - přehled

09.02.2011

Dobrý den,

na žádost a četné dotazy badatelů zveřejňujeme přehled digitalizovaných matrik podle okresů a jejich umístění v archivech a na Internetu. Pro lepší orientaci zveřejňujeme www adresy, kde je možné digitalizované matriky hledat. Přehled zohledňuje fyzické uložení matrik, které není shodné s působností příslušných oblastních archivů. (např. MZA v Brně má "navíc" okres Prostějov, ale "chybí" matriky Vsetína, Havlíčkova Brodu a Pelhřimova). Přehled naleznete v menu Můj účet -> Dokumenty -> Matriky z ČR na Internetu - přehled [pdf, 431 kB].Nové matriky MZA v Brně

08.02.2011

Dobrý den,

dnes byly přidány nové matriky z Moravského zemského archivu v Brně, konkrétně z okresu Kroměříž.

Úplný seznam aktualizace.Problém s přihlašováním

31.01.2011

Dnes, 31.1.2011 aplikace ActaPublica vyžadovala opakované přihlášení uživatele. Chyba nebyla na straně uživatele.

Problém byl v ranních hodinách odstraněn.

Omlouváme se za vzniklé komplikace, děkujeme za pochopení.Nové matriky SOA Praha

26.01.2011

Byly přidány další digitalizované matriky Státního oblastního archivu v Praze. Celkový počet je nyní 1461. Aktualizovaný seznam zveřejněných matrik si můžete stáhnout zde.
Vyhledávání v německých názvech

18.01.2011

Nyní lze vyhledávat i podle německých názvů. Není již vyžadován čeký název hledané lokality.

Pokud například hledáte Horní Bobrovou (MZA Brno, okr. Žďár nad Sázavou), stačí zadat německou variantu názvu nebo jeho část - Oberbobrau. Našeptávač nabídne odpovídající možnosti hledání. Zobrazují se jak české tak cizojazyčné alternativy názvu lokality.

Způsob zadávání lokalit do vyheldávacího formuláře se nemění.Nové matriky MZA v Brně

17.01.2011

Dobrý den,

dnes byly přidány nové matriky z Moravského zemského archivu v Brně, konkrétně z okresu Kroměříž.

Úplný seznam aktualizace.Nové matriky MZA v Brně

23.12.2010

Dobrý den,

dnes byly přidány nové matriky z Moravského zemského archivu v Brně, konkrétně z okresu Hodonín.

Úplný seznam aktualizace.