Nástěnka Nástěnka

(back) zpět


(icon)
Aleš Janeček
05.09.2017 10:00 , počet reakcí: 5 

Prosba o radu

Prosím, nemá někdo z Vás zkušenost s podobným čtením či překladem dokumentů spravovaných archivem v Zámrsku?
Je možné požádat i zde o pomoc při jejich přečtení? Pokud ano, tak jakým způsobem (odlišný přístup k dokumentům). Pokud ne, tak kde a jak je možné to učinit.
Za pochopení a radu předem nohokrát děkuji.
(icon)
Jaroslav Dobiáš
05.09.2017 10:13
Pokud je mi známo, podobnou Nástěnku jako má MZA Brno v ostatních českých archívech nenajdete. Zámrsk je kapitola sama pro sebe, ten je odlišný od všech ostatních archívů.Něco má ale k dobru.Když si stáhnete celou matriku k sobě do počítače,můžete v ní v klidu listovat tak dlouho, jak budete chtít i dělat si z ní kopie snímků. Je to náročné na množství volné paměti, ale dá se to řešit např. pomocí vnějších paměťových médií. A k dotazu: Mnozí si své dotazy zadávají zde, ale je třeba přesně uvádět č. matriky a č. snímku, protože stahování matrik jde pomalu a případná Vaše chyba odradí od marných pokusů. Podívejte se tady několik stran dozadu a určitě tu najdete dotazy k Zámrsku. Pročtětě si je a podle nich (způsobu zadávání) se poučte. J.D.
(icon)
Marie Mackerlová
05.09.2017 10:43
Třebon to má, taky se můžete zeptat na TABY http://genealogie.taby.cz/
Zámrskem jsme si prošli mnozí, ale potvrzuji, že je to šílené, pokud nestojíte o celou matriku. A nepřehledné mají i seznamy.
(icon)
Zdeněk Bortl
05.09.2017 10:19
Snímek ze kterého chcete něco přečíst si pošlete sám sobě přes např. www.uschovna.cz nebo www.leteckaposta.cz ap. Odkaz ke stáhnutí, který vám přijde do emailu dejte na tuto nástěnku s popisem, co chcete přečíst. Ušetříte tak ochotnému stahování celé matriky, které trvá v řádu několik minut.
(icon)
Petra Fialová
05.09.2017 12:31
Některé matriky Zámrsku jsou digi i na familysearch, takže se dá opět zkopírovat odkaz na nástěnku, bez nutnosti stahovat celou matriku.
P.F.
(icon)
Aleš Janeček
05.09.2017 11:55
Všem moc děkuji. Ten Zámrsk skutečně "není moc přívětivý".